Молочні продукти провокують акне

Молочні продукти провокують акне

Прищі та висипи на шкірі – одна з найпоширеніших дерматологічних проблем. Часто причиною акне є вживання молочних продуктів. Щоб уникнути таких неприємностей, потрібно знати, що саме може спровокувати прищі і як з ними боротися.

Зміст статті:

Механізм появи прищів на шкірі

У медичній практиці головними чинниками появи акне є гормональний дисбаланс, спадковість і підвищена робота сальних залоз. Дієта також відіграє важливу роль у виникненні прищів на шкірі. Схильність організму до алергії на деякі харчові продукти також може спровокувати появу висипань. Це залежить від того, на який саме продукт виникає реакція.

З недавніх пір медиками виявлено взаємозв’язок висипань з вживанням молочної продукції. Коров’яче молоко здатне викликати запальний процес. Його біологічно активні речовини взаємодіють з тестостероном в організмі людини і збільшують виділення підшкірного сала, яке закупорює пори.

Також винуватцем висипань може бути складний молочний білок казеїн, який присутній в молоці у вигляді солі кальцію. Конкретний механізм появи прищів за казеїну до кінця не вивчений, але незбиране молоко для шкірних покривів корисніше, ніж знежирене. Казеїн додають у молоко з низьким рівнем холестерину, щоб зробити його більш густим. Він сприяє збільшенню кількості гормону росту, який викликає запалення шкірних покривів.

Основні причини висипань на шкірі

Прищі від молочних продуктів є поширеною проблемою. Тіло може покритися неестетичними висипаннями. Хворий довго не усвідомлює причини появи прищів на шкірі. Молочні продукти присутні в меню майже у кожного дорослого і дитини. І якщо людина страждає непереносимістю лактози, то після її вживання на шкірі можуть з’явитися прищі.

Молоко в чистому вигляді є головною причиною виникнення акне як у жінок, так і у чоловіків. Так само до провокуючих чинників висипань відносять:

  1. Алергія. Зараз багато людей схильні до алергічно реакцій на лактозу. У цьому випадку на тілі спостерігаються рясні висипання. Людина може не здогадуватись, від чого саме з’являються прищі, тому продовжує вживання молочних продуктів. З цієї причини висипання переходять в більш важку стадію.
  2. Надмірне вживання молочної продукції. Існує думка, що велике вживання молока корисно для здоров’я. Насправді, це не так. Організм у кожного реагує по-різному на певні компоненти. Необмежене вживання молока погано впливає на здоров’я.
  3. Продукція поганої якості. Основна частина населення купує молочну продукцію в магазинах і на ринку, де продаються неякісні продукти, у складі яких можуть перебувати антибіотики, біологічно активні речовини, жири і хімічні компоненти. Сучасні заводи з виробництва молочних продуктів годують тварин не тільки натуральними кормовими рослинами, але і хімічними елементами, які відразу потрапляють в організм з молоком.

Які компоненти молочних продуктів можуть спровокувати прищі на шкірі

Молоко називають самим небезпечним продуктом, який може спровокувати виникнення прищів.

Якщо людина щодня вживає молоко або кисломолочну продукцію, це сприяє розвитку дефектів шкіри. У нього входять деякі небезпечні компоненти, які можуть спровокувати прищі на шкірі:

  1. Хімічні добавки. Така продукція має негативний вплив на органи травної системи. В результаті, підвищується рівень цукру в крові, і інсулін починає вироблятися у великій кількості, що впливає на роботу залоз зовнішньої секреції.
  2. Прогестагенный гормон і стероїди найчастіше входять до складу магазинної продукції. Вони порушують гормональний фон в організмі, що сприяє появі прищів.
  3. Антибіотики порушують роботу кишечника, його нормальну мікрофлору. З-за цього змінюється поверхневий шар епідермісу. На антибіотики у багатьох може бути алергія.
  4. Вітаміни, надлишок яких може спровокувати висипання.

Як боротися з прищами на шкірі від молочних продуктів

Медики не рекомендують часто вживати молоко з магазинів за наявності в ньому шкідливих ферментів. Краще перейти на натуральний продукт. При появі сильної алергії потрібно терміново звернутися до лікаря. До приїзду швидкої хворому потрібно прийняти антигістамінний засіб (Супрастин, Тавегіл).

З’явилися прищі від молока обов’язково потребують місцевої терапії. Шкіра обробляється антисептиками, такими як саліциловий і борний спирт.

Рекомендується також дотримуватися дієти, виключити жирну, молочну і смажену їжу. Більше вживати рослинної їжі. Пити якомога більше води для виведення шкідливих елементів з організму. Прищі можуть зникнути, якщо молочну продукцію використовувати зовнішньо, роблячи всілякі маски.

  1. Маска на кефірі. Для неї необхідно ½ склянки пшеничного борошна, 1 ч. л. соди, 0,05 л холодного кефіру. Інгредієнти перемішати, нанести суміш на обличчя на 20 хвилин, а потім змити. Повторювати через день протягом двох тижнів.
  2. Маска на основі сиру і кропиви: 2 ст. л. сушених листя кропиви, 1 склянку окропу, 100 г сиру. Залити кропиву і настоювати 40 хвилин. Настій змішати з сиром. Готову масу накласти на обличчя на 15 хвилин. Змити теплою водою.
  3. Маска з вершків і дріжджів: 2 ч. л. дріжджів, 1 ст. л. борошна, 3 ч. л. гречаного меду, 0,05 мл вершків. Залити дріжджі розігрітими вершками. Додати борошно і мед. Маску нанести на чисту шкіру на 15 хвилин. Змити і нанести крем на шкіру.

Всі ці маски допоможуть повернути шкірі гладкість і еластичність, а також запобіжать повторне поява прищів.

Способи профілактики прищів на шкірі

Не всі молочні продукти є причиною появи прищів. Йогурт і сир не чинять негативного впливу на шкіру. Мікроорганізми в кисломолочної продукції можуть навіть поліпшити стан епідермісу. Але якщо прищі з’являються дуже часто, варто зменшити вживання молока і поспостерігати за реакцією шкіри.

Іноді результату доводиться чекати протягом двох місяців. Коров’яче молоко можна замінити мигдальним або соєвим. Якщо висипання тривають, з раціону слід виключити сир. Крім здорового харчування потрібно вести активний спосіб життя, доглядати за своєю шкірою і використовувати якісні косметичні засоби.

Leave a Comment (0) ↓